امروز به تشویق یکی از دوستانم رفتم کلاس رقص سالسا. خیلی خوب بود ولی کلی خسته ام کرد. من هنوز موندم که آیا اصلاً استعداد رقص دارم یا نه؟ بچه بودم برادرم کلی سعی کرد بهم "برک دنس" یاد بده اما من چندان استعدادی نداشتم. رقص ایرانیم هم تعریفی نداشت. تازگی ها هر وقت میرم کلاب برای رقص بهم میگن خوب میرقصم. اما امروز با دیدن رقص یه عده حرفه ای انگشت به دهن مونده بودم. این همه هماهنگی بین اعضای بدن و به خاطر سپردن همه حرکات به نظر غیر ممکن میاد. البته از قدیم گفتن که "کار نیکو کردن از پر کردن است". با تمرین و تمرین و تمرین آدم میتونه به یک رقصنده خوب تبدیل بشه.

البته مشکلی که من رقصهای لاتین در حال حاضر دارم بیشتر اینه که نمیتونم اجازه بدم که کسی رهبریم رو به عهده بگیره. در اغلب رقصهای لاتین این مرده که فرمان رقص رو به عهده داره و زن رو هدایت میکنه. بدن و ذهن من هنوز اون انعطاف لازم رو برای اینکه کار رو به مرد بسپاره و تبعیت کنه نداره. امروز توی کلاس دختر مربی بهم گفت که حرکت رو من شروع نکنم و بذارم پارتنرم هدایتم کنه. "جاش" هم که من رو به کلاس دعوت کرده بود در حین رقص بهم میگفت که بهترین راه جلوگیری از صدمه دیدن در رقصهای لاتین اینه که دستهام رو شل و آزاد بگیرم و بگذارم با حرکت پارتنرم جلو بره. اما کلاً هنوز برام سخته که بگذارم مردی برای حرکات من هم تصمیم بگیره.

امروز در کلاس رقص چند تا پسر جوون جضور داشتند. از اون دسته پسرهای خوب و در عین حال خجالتی. در حین رقصیدن باهاشون متوجه شدم که چقدر عصبی و ترسیده هستند. لرزش یکیشون رو رسماً احساس میکردم و یکی دیگه فکر میکنم کمی مشروب خورده بود تا بر ترسش غلبه کنه. راستش فکر میکنم خوبه که ما پسر نیستیم. فکر کردم چقدر دنیای بعضی از پسرها ترسناکه. اونایی که میترسن جلو بیان و حرفشون رو به آدم بزنن. اونهایی که در دنیایی از کمبود اعتماد به نفس زندگی میکنن و نمیبینن که آدمهای  خوب و لایقی هستند. فکر کنم کلاس رقص -بخصوص رقص لاتین- برای این دسته خیلی خوب باشه چون در این کلاس زنها اجازه میدن مرد پارتنرشون هدایتشون کنه. اون پسری که مشروب خورده بود بعد از کلاس موند و ما چند بار دیگه با هم رقصیدیم. چندبار اول من رفتم جلو و بهش گفتم که هی میخوای حرکاتی که یاد گرفتیم رو با هم تمرین کنیم؟ اما آخرها اون اومد جلو و ازم خواست باهاش برقصم.

فکر کنم بخوام رقص رو بیشتر و جدیتر دنبال کنم. رقص هنر جالبیه. شاد هم هست و ورزش هم میتونه باشه. جای خیلی خوبی برای دیدن آدمهای جدید و پیدا کردن دوستهای تازه است. بنابراین فکر کنم کلاس رقص ثبت نام کنم ولی هنوز نمیدونم چه رقصی. سالسا، چاچا یا تانگو؟ فکر کنم باید کمی بیشتر راجع به هرکدوم بدونم و بعد انتخاب کنم.

/ 1 نظر / 19 بازدید
ترانه

چه تصمیم خوبی گرفتی. با یک تیر چند نشون. هم ورزشه هم باعث شادی میشه و هم آدمهای جدید رو ملاقات میکنی. امیدوارم که از سرگرمی جدیدت لذت ببری.