همه حرفهات واسه پوله...

1- رفتم قدم بزنم. به خونه‌های اطرافم نگاه میکنم. خونه‌های بزرگ با چند تا پارکینگ و باغهای بزرگ، درخت‌کاریهای قشنگ و نورهایی که زیباییشون رو چند برابر میکنه. با خودم فکر میکنم چه جوری میتونن؟‌ چه کاری دارند که میتونند از عهده داشتن خونه‌های به این بزرگی بربیان؟‌ که میتونن چنین زندگی لوکسی رو برای خودشون رقم بزنند؟‌ البته محله‌ای که من زندگی میکنم خیلی محله متوسطیه. اونهایی که در جایی مثل "شانِسی" زندگی میکنن چندین و چند برابر پولدارتر از آدمهای محله من هستند. اما حتی در تصوراتم هم نمیتونم اون مقدار از ثروت رو تصور کنم. پول ساختن فرمول داره. مسلماَ راهی هست. اگر این افراد تونستند یعنی راهی بوده. چه جوری میشه آدم راهش رو یاد بگیره؟‌ چه طوری میتونه در مسیری قرار بگیره که بتونه برای خودش و اطرافیانش زندگی راحتی فراهم کنه؟‌

2- دیروز با یک سری از دوستها بحث میزان درآمد بود. با هم رفتیم و آمارهای دولت کانادا رو درباره میزان متوسط درآمد خانوار و افراد رو نگاه کردیم. البته آخرین آمار مربوط به سه سال پیشه (سال 2011). اما دیدن همین آمار هم برای من کافیه که بدونم که برای خودم چندان بد عمل نکردم. که درسته در دهک خیلی بالای جامعه قرار نمیگیرم اما از متوسط خانوارها و مردها و زنهای مجرد در‌آمدم بیشتره. من 8 سال پیش اینجا اومدم و راه خوبی رو رفتم تا بحال. فکر میکنم بتونم در این زمینه به خودم افتخار کنم که چندان بد عمل نکردم. هنوز راه طولانیی در پیش دارم اما خوب پیش اومدم. باید در خودم رو مجهز کنم و خودم رو بالاتر بکشم.

3- عوامل زیادی در خوشبختی آدم موثر هستند. پول فقط یکی از اونهاست. نه پول فی نفسه، چیزهایی که میشه با پول بدست آورد. میشه مسافرت رفت و کلی تجربه کسب کرد. میشه به دیگران کمک کرد،‌ میشه رفت و درس خوند و دغدغه مالی نداشت. حتی با پول میشه احترام کسب کرد. پول داشتن یکی از معیارهای سنجش موفقیته. اینه که‌ هر آدمی باید تلاشش رو در جهت بیشتر کردن در‌آمدش انجام بده. در فرهنگ ما این عمل خیلی مذموم به نظر میاد. اما اگر یکی از راه درست (نه از راههای خلاف) به پول دست پیدا کنه نه تنها مذموم نیست بلکه شایان تقدیر هم هست. به پول فکر میکنم. نه اینکه بخاطر پول زندگی کنم اما به پول فکر میکنم.

/ 1 نظر / 19 بازدید
الی

اگه فرمول پول ساختن را کشف کردی اینجا دربارش بنویس چون منم خیلی دوس دارم بدونم چون تو این زمینه ضعیفم