آنچه گذشت...

من آدم خیلی مستقلی هستم. بخصوص در برخورد با جنس مخالف خیلی استقلال دارم. درسته که اینجا خیلی راجع به رابطه‌هام ناله میکنم اما در دنیای بیرونی خیلی محکم هستم. بنابراین هیچوقت جزو اون دسته از دخترها نیستم که وقتی رابطه‌ام تموم شد جلوی طرف گریه کنم یا سعی کنم باهاش مدام تماس داشته باشم و بخوام تصمیمش رو عوض کنم. برای من قضیه  خیلی سیاه و سفیده. یا طرفت تو رو میخواد یا نمیخواد. اگر میخواد باید در رابطه‌اش قوی باشه و اگر نمیخواد هم من کسی نیستم که بخوام با زور کسی رو بدست بیارم.

این چیزیه که بین من و مایک اتفاق افتاد. مایک یک هفته قبل از اینکه بره مسافرتش باهام تلفنی حرف زد و بهم گفت که هنوز آمادگی یه رابطه جدی رو نداره ولی میخواد که "کژوآلی"‌ دیت کنیم، من بهش گفتم که من هم در مرحله شناخت اون هستم و مطمئن نیستم که بخوام باهاش رابطه جدی داشته باشم اما در عین حال، من دنبال رابطه جدی هستم. به این معنی که اگر همه چیز خوب پیش رفت میخوام در یک رابطه دراز مدت باشم. بنابراین درسته که از بودن باهاش لذت میبرم و فکر میکنم که آدم جالبیه،‌ اما واقعیت اینه که نمیخوام سالها با کسی باشم در حالیکه اون طرف نمیدونه که از زندگیش و رابطه‌اش چی میخواد. بهش گفتم نمیخوام در چنین رابطه‌ای سرمایه‌گذاری عاطفی کنم. ازش خواستم که بره و رو خواسته‌هاش فکر کنه. بهش گفتم اگر از الان میدونه که رابطه نمیخواد و یا حتی اگر رابطه میخواد اما از الان میدونه که من آدم مناسبش نیستم، بهتره وقت هم رو تلف نکنیم1. اما اگر فکر کرد و رابطه خواست و خواست که بیشتر هم رو بشناسیم، اون وقت با من تماس بگیره. بقیه قضیه رو هم که شما میدونین. مایک رفت سفر و برگشت. من با اینکه امیدی به تماسش نداشتم اما شماره‌اش رو تا دوهفته بعد از برگشتنش تو گوشیم نگه داشتم و بعد که خبری ازش نشد حذف کردم.2

1 من همیشه فکر میکنم که اینجور حرفها رو کسی میزنه که از رابطه‌اش راضی نیست و در عین حال شهامت بیان خواسته‌هاش رو نداره. در واقع طرف میخواد با این حرف از خودش سلب مسوولیت کنه و بارندامت و سختی تموم کردن رابطه رو به دوش نکشه.

2  فکر میکنم حذف شماره‌ از گوشی کار لازمیه وقتی خطر این هست که آدم یک آن دچار ضعف بشه و شانس این باشه که بخواد گوشی رو برداره و به طرف زنگ بزنه. چند روز قبل با یکی از دوستانم که قضیه رو میدونه حرف میزدم. بهم میگفت که بهتره که به مایک تلفن کنم. گفت یه جواریی باید بهش نشون بدم که بهش علاقمندم و نبودنش برام علی‌السویه نیست. اما شاید برای من غرورم خیلی بیشتر از مایک اهمیت داره. نمیخوام خودم رو در معرض چنین ریسکی قرار بدم. البته دیگه شماره‌ای‌ هم ازش ندارم که بخوام تماسی برقرار کنم. بنابراین این اول و آخر قصه من با مایک بود.

/ 4 نظر / 21 بازدید
kooche

ehtemale inke chenin rabetei be jaee berese kheili zaeefe. chon shoma ba ghoruretun jeloye jeddi shodan rabete ro migirid. mardha lazeme ke bedunan baraye tarafeshun ahamiat daran ya na. va ghorur ham benazare man akharin chizi hast ke momkene ye mard ro jazb kone.

كتي

كار درستي كردي والبته به نظرم اون هم كار خوبي مرد كه تورو بيش از اين وابسته به خودش نكرد و واقعيت رو گفت.

الی

به نظرم تو خیلی خوب و با شهامت عمل کردی و حرف زدی و احساساتی عمل نکردی. راستش را بخوای من هم مثل تو وقتی از خودم مطمئن نیستم ممکنه شماره بعضیها رو پاک کنم. به نظرم رفتارها و برخوردت کاملاً درست بوده. ولی یک نکته این وسط هست: قضیه اینه: چقدر از رابطه ات با مایک می گذشت که انتظار جدی شدن داشتی، شاید لازم بود زمان بیشتری بدهی. منظورم اینه شاید لازمه گاهی وقتها به مردها زمان بیشتری داد و بعد اینگونه برخورد کرد . به عبارتی به نظرم یک کم تو سریع انتظار داری که طرف بهت علاقه مند و دنبال رابطه جدی باشه. به خاطر همینه که شاید روابط قبلی هم به جایی نرسید. به نظرم بد نیست وقتی از یکی خوشت آمد خیلی سریع موضوع را توی ذهنت جدی نکنی، تو هم کاژوالی فکر کنی و یک مقدار زمان بدهی که همدیگر را بیشتر بشناسین. تو این مدت هم اصلاً سعی نکنی مرتب خودت باشی که ارتباط برقرار کنی بگذاری ببینی طرف چقدر می آد جلو . یه مقدار زمان بیشتر بدهی و بعد این عکس العمل را نشان بدهی و انتظار خودت را از جدی شدن رابطه ابراز کنی. فایده اش اینه که بیشتر همدیگر را می شناسین، اگر رابطه هم جدی بشه با شناخت بهتره. اگه نشه خوب پشیمونی هم درکار نیست

الی

چون در هر دو صورت در یک مدت زمان طولانی همه چیز را بهتر می تونید در مورد هم کشف کنید و خوب لزومی هم نداره به گونه ای باشیم که مورد سو استفاده قرار گیریم. و وقتی هم تموم شود فکر می کنم رابطه رو هما تموم نشده که هنوز توی ذهن آدم باشه. پیشنهاد می کنم به مردها زمان بیشتری بدهی. تو هم در اون مدت زمان فقط کاژوالی فکر کنی. بعد تصمیم بگیری که اینگونه برخورد کنی. به هر حال اونها هم باید بدونن که واقعاً فرد مورد نظر هستی یا نه. شاید اصلاً توی روابطتت فرصت این را به مردها نمی دهی.