شیندید که قراره  قحطی بشه؟ ! آخه امروز من رفتم دو بسته بیسکوویت ساقه طلایی، یک بسته بیسکوویت دایجستیو نوع دیگه، کیت کت، ویفر، کافی کریسپ و کلی تنقلات دیگه خریدم که ببرم سر کار و بگذارم کشوی میزم. جوری که انگار قراره قحطی بشه و دیگه هیچ جا شکلات و بیسکوویت اینها پیدا نشه!

پریروز که از استخر بر میگشتم دیدم که صحابخونه سابقم (همونی که پول پیش پرداخت اجاره خونه رو بالا کشیده) برگشته کانادا. اینه که امروز دوباره رفتم دادگاه تا اگر بشه بعد از دوسال پول پیش پرداخت اجاره خونه ای رو که صاحبخونه بی وجدان بهم نداده رو بازیافت کنم. هنوز کلی کار داره. فردا باید زنگ بزنم به شرکتی که برای ابلاغ حکمهای قبلی استخدام کرده بودم مدرک بگیرم تا اگر بشه اون هزینه ها رو هم جزو درخواستم بزنم. امیدوارم که قبل از اینکه این فرد از کشور خارج بشه (میدونم که تصمیم داشت برگرده کره) بتونم پولم رو بگیرم. اگر این پول دستم برسه پرده های این خونه رو عوض میکنم و یه دستی به سر و روی اتاق نشیمن میکشم.

بعد عصر رسیدم خونه دیدم که از شرکتی که وام خونه رو میدن نامه دارم. تو نامه نوشتن که با اینقدر برای مالیات خونه از جانب من پرداخت کردن اما چون مبلغی که  هفتگی ازم میگرفتن بابت مالیات کافی نبوده ایکس مقدار هم اضافه دادن و این مبلغ رو با سودش باید برگردونم. بعد هرچقدر که به مبلغها نگاه میکنم به نظرم با مالیات خونه من نمیخونه. فهمیدم که مالیات کسی رو پرداخت کردن که خودش در خونه زندگی نمیکنه (اینجا مالیات خونه سه تا ستون داره. بیشترین مقدار مالیات مال کسیه که خونه رو بعنوان سرمایه گذاری خریده و خودش توش ساکن نیست. ستون سوم کمترین مقدار مالیات رو داره و برای شهروندان سالمندیه که تو خونشون زندگی میکنند. ستون وسط هم شامل حال من میشه که سالمند نیستم و مبلغش تقریباً نصف ستون اوله.) خلاصه که کلی عصبانی شدم بابت اشتباهشون. حالا فردا باید زنگ بزنم و چند تا موضوع رو باهاشون در میون بگذارم:

1- درست کردن مبلغ مالیات

2- اعمال کردن مبلغی که اضافه پرداخت شده به حسابم.

3- کسر بهره اعمال شده به حسابم در این مدت

4- توقف برداشت مالیات از حسابم.خودم میتونم از عهده اش بر بیام.

همینطور دیدم که لینکد این از حسابم 40 دلار برداشته و این برخلاف اون چیزیه که تو اکانتشون گفته بودند (قرار بود ماه اول مجانی باشه و بعد برای تمدید بهم ای-میل بزنن که میخوام تمدید کنم یا نه که چنین ای-میلی نزدند) بنابراین باید به اونها هم زنگ بزنم که این مبلغ رو حسابم برگردانند.

اما کارهای مفیدی که امروز انجام دادم:

1- هم صبح و هم شب یوگا انجام دادم.

2- برای کاری که مصاحبه شده بودم نامه پیگیری فرستادم

3- برای گرفتن پولم اقدام کردم.

4- به اداره بازنشستگی ای-میل زدم که اگر نتونم پولم رو از طریق بالا از صاحبخونه بگیرم شاید بتونم از طریق دادگاه بتونم از حقوقش کسر کنم.

5- عصر رفتم پارک و بودن در طبیعت کلی حالم رو خوب کرد.

6- Kale (یه جور سبزی که مثل اسفناجه اما سفت تر و کلی مفیده) هایی که خریده بودم رو پختم که بعد مثل اسفناج با ماست بخورم یا تو سالاد بریزم.

7- وبلاگم رو به روز کردم :)

 

/ 2 نظر / 34 بازدید
مط

قلم خوبی داری، ولی مطالب ات خواننده را حساس نمی کنه